EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN BÜYÜK ADIM; KARAKOLLARDA FENG SHUİ DEKORASYONU


Emniyet Genel Müdürlüğü radikal bir girişimle Feng Shui felsefesini kullanmaya karar verdi. Bunun yanında hastaneler, okullar gibi diğer kamu kurumları içinde bu felsefeden yararlanabilme umudu doğduğu için mutluyum.

Feng shui felsefesi ne yazık ki ülkemizde pek fazla bilinmemekle birlikte yanlış yargılar da var. Feng Shui ‘yi bir din, inanış olarak gören bir çok kişi tanıdım. Feng shui bir din değildir, inanç gerektirmez. Feng Shui danışmanları büyücü değildir. Bu felsefe yüzyıllardır Çinliler tarafından dünyaya yayılmış bir uygulama sanatıdır.

Her şey canlıdır, her şey bir elemente bağlıdır. 5 element her şeyin öznesidir. 5 element kullanarak olumlu veya olumsuz durumlar oluşturulur. Feng Shui danışmanı olarak kendimi bir nevi mekan doktoru olarak görüyorum. Çünkü Chi kozmik enerjidir. İnsan bedenindeki Chi doğru ilerlemediğinde tıkandığı bölüm mideye denk geliyorsa mide sorunları yaşanır. Ayrıca yaşanılan mekanda mide organıyla ilgili pusula yönünde bir enerji tıkanıklığı muhtemeldir. İşte bu dengeyi anlayabilen Feng shui danışmanı da mekanların doktorudur. Unutulmamalıdır ki; mekanlardaki düzensizlikler, yanlış yerleşimler vs. içinde yaşayan kişileri iş, maddi ve sağlık soruları ile karşılaşmasına neden olur. Bizler de bu alanları belirleyip çözüme kavuşturmak için çalışırız.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün karakolların dekorasyonunda Feng Shui'yi kullanma hedefi bu açıdan çok önemli. Bir çok olumsuz noktayı polis teşkilatının düzenlen ortadan kaldırabilecek bu düzenlemede öncelikle bu meslek dalının elementi ile işe başlanmalı diye düşünüyorum. Çok fazla zaman kaybetmeden sonuca varma, çalışanların birbirleriyle uyumlu pozitif bir şekilde mesai harcamalarını sağlamak için polis memuru ve amirlerinin yerleşimleri büyük özen gerektirir. Hiyerarşi doğru oluşturulup kurulmalıdır.

Bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı da okullarda eğitime katkı verecek, çocukların derse katkılarını sağlayacak düzenlemelere imza atabilir diye düşünüyorum. Eğitim yaşına göre ilk, orta, lise düzeylerine göre uygulamalar farklılık gösterdiği için mükemmel sonuçlar sağlanabilir. Bu konuda ben Zeynep Akçay ve kurumum Feng Shui Akademisi elimizden geleni yapacağız.

0 comments:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Feng Shui Akademisi

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.