Feng Shui'ye Göre Mesleklerin Elementleri

Beş element olarak adlandırılan Su, Ateş, Metal, Toprak ve Ağaç; kişisel özelliklerimize ve pusula yönlerine karşılık gelmesinin yanı sıra mesleklere de karşılık gelir.

AĞAÇ
Ağaç büyümeyi temsil eder, gelişimi sembolize eder. Toprağa yeni ekilen bir çiçeğin, ağacın zaman içinde büyümesini izleyebiliriz. Bu yüzden gelişimin elementidir. Ağacın şekil olarak sembolü dikdörtgendir, mevsimi ilkbahar, rengi yeşil, yönü doğu ve güneydoğudur.

Meslekleri ve iş alanları; radyo, televizyon, müzik, tekstil, kağıt - kereste fabrikaları, öğretmenlik, halkla ilişkiler, gazetecilik, yazarlık, iç mimarlık, eğlence sektörü, mobilyacılık, moda sektörü, stilistlik, kargo şirketleri, posta servisleri, çevirmenlik büroları ve sporla ilgili kurum veya alanları kapsar.

Eğer ağaç elementine sahipseniz; bu elemente karşılık gelen bir meslekte yeteneklerinizi daha çabuk göstererek daha başarılı bir iş sahibi olabilirsiniz. Yalnız unutulmaması gereken; yukarıda belirttiğimiz bazı meslekler içerisinde birkaç element barındırır. Örneğin eğlence sektörü, bünyesinde ağaç elementinin yanı sıra ateş elementine de sahiptir.


SU
Su doğumu ve ölümü temsil eder. İçerisinde konsantrasyon, uyku, gizlilik ve istekler barındırır. Mevsimi kıştır, şekli asimetriktir, rengi siyah ve koyu mavidir. Yönü ise kuzeydir.

Meslekleri ve iş alanları; ihracat - ithalat, soğutma - klima şirketleri, kamu hizmetleri, petrol - boya şirketleri, balıkçılık, taşıma firmaları, oteller, dedektiflik, araştırmacılık, eczacılık, hemşirelik, restoranlar, hastaneler, barlar, tıp sektörünü kapsar. Su elementine sahipseniz, bu elemente karşılık gelen mesleklere eğiliminiz yeteneğinizle birleştiğinizde sizi daha başarılı kılar.


ATEŞ
Ateş yanar, genişler ve yayılır. Sembolü yaşam kaynağı olan güneştir, mevsimi yaz, neşeli komiktir, rengi kırmızı, turuncu ve parlak sarıdır.

Meslekleri ve iş alanları: eğlence sektörü, kozmetik sanayi, moda sektörü, güzellik salonları, göz hastaneleri, oyunculuk, diplomasi, reklamcılık, gazetecilik, elektrik, radyoloji uzmanlığı, tiyatro, sinema, yazarlık, avukatlık, borsacılık, televizyonculuk, mağazacılık ve organizasyon mesleklerini kapsar. Ateş elementine sahip biriyseniz, elementinizin getirdiği yetenekler sayesinde bu mesleklerden herhangi birinde başarılı olabilirsiniz.


TOPRAK               
Toprak yaşamın desteğidir, toparlayıcıdır. Düz, geniş alanlar toprağı temsil eder. Mevsimi yaz sonudur çünkü en kuvvetli olduğu dönemdir. Renkleri bütün toprak renkleri, sarı ve krem renkleri, yönleri güneybatı  merkez ve kuzeydoğudur.                                                                    

Meslekleri ve iş alanları: fırınlar, marketler, pastaneler, şekerciler, antikacılık, ayakkabı fabrikaları ve mağazaları, dericilik, depoculuk, saatçilik, bahçıvanlık, bakıcılık, inşaat sektörü, kuaförlük, bankacılık, güvenlik şirketleri, diş teknisyenliği, ortopedi, diyetisyenlik, sigortacılık, mobilyacılık, emlakçılık, finans şirketleri ve muhasebecilik mesleklerini kapsar. Toprak elementine sahip kişiler bu mesleklerde elementlerinin desteğiyle hızlı bir ilerleyiş sağlayabilir.


METAL
Metal her şekli alabilme özelliğine sahiptir. Metal elementi gücü, cesareti ve liderliği temsil eder. Esnekliği itibariyle ayrıca iletken bir maddedir. Şekli yuvarlaktır, rengi beyaz ve gümüş rengidir. Mevsimi sonbahardır, yönü ise batı ve kuzeybatıdır.   

Meslekleri ve iş alanları: avukatlık, bilgisayar teknisyenliği, bilgisayar endüstrisi, kuyumculuk, diş klinikleri, hukuk büroları, makine imalat fabrikaları, otomobil sektörü, ordu görevlisi, mutfak malzemesi imalatı, hükümet görevlisi, yöneticilik gibi meslekleri kapsar. Toprak elementine sahip insanlar bu tür mesleklerde daha başarılı olabilirler.
0 comments:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Feng Shui Akademisi

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.