Feng Shui 2012 Ejderha Yılı Değerlendirmesi


2011 metal tavşan yılını geride bıraktık. 27 Ocak'tan bu yana 2012 ejderha yılına girdik. 2012'nin elementi toprak, ejderhanın elementi su'dur. Geçtiğimiz tavşan yılındaki gibi elementler yıkıcı döngü oluşturmaktadır. Toprak ve su elementi birbiriyle uyum içinde değildir, yani toprak ve su elementinin oluşumu çamurdur, yıkıcı döngü vardır. Bu yıkıcı döngünün sonuçları olarak; sel baskınları, toprak kaymaları, depremler öngörülebilir. Bu yıl manda, horoz ve maymun burçları için daha olumlu bir yıl olacaktır.Özellikle 2012'de eksik olan element ateş elementidir. Bunun için yaşamımıza özellikle ateşi serpiştirmek gerekmektedir.

4 9 2
3 5 7
8 1 6
GD
G
GB
5
1
3
D
4
6
8
9
2
7

KD


K

KBBu tabloyu enejileriyle yorumlayalım:

5 Grand Duke 2012 yılında güneydoğuda. Bu alanda özellikle tadilat yapılmasında kesinlikle kaçınılmalıdır. Sakin ve sessiz tutmaya gayret edin. Şanssızlıklarla karşılaşmamak ve kayıplara uğramamak için yüzünüzü dönmemeye gayret edin. Eğer düzenlemeniz bunu oluşturuyorsa değiştirin, sırtınızı bu yöne vermeniz size destek enerjisi verir. Eğer mekanda çok kullanılan canlı bir alana denk geliyorsa metal elementi kullanarak olumsuzluğu hafifletin.

1 KARİYER YILDIZI: Kariyer yıldızı bu sene güneyde. Bu alana canlılık katabilirsiniz, çalışma alanınızı buraya konumlandırabilirsiniz. İşinizle ilgili metal bir nesne, şaha kalkmış siyah veya altın görünümlü bir at heykeli uğuru canlandırmak için iyi birer objedir. 2012 de bu alanı canlandırır, yıllık enerjiyle düzenlerseniz rakipleriniz arasında başarılı olmanızı sağlar.

3 ANLAŞMAZLIK YILDIZI: Bu yıl anlaşmazlık yıldızı güneybatıda. Bu yıldız hukuki sorunları, kavgaları, anlaşmazlıkları çağırıyor. Bunu önlemek için ateş elementini eklersek 3 ağaç yıldızının etkisini bastırmış oluruz.  Kırmızı ateş elementini temsil eder. Kırmızı bir örtü, kırmızı mumlar, kırmızı bir puf,  yahut kırmızıdan hoşlanmıyorsanız metal elementi de kullanabilirsiniz. 2012 yılında bu alanlarda su ve ağaç elementi varsa çıkarılması gerekiyor.

4 AŞK YILDIZI: 2012 yılında aşk ağaç yıldızı doğuda. Bu romantik yıldız bekarlara veya çiftler için her türlü yeşil bitkilerle çift objelerle aktive edilmeli, canlandırılmalıdır. Yalnız burada dikkat gerektiren bir ayrım söz konusu; bekarlar bitkileri kullanmalıdır. Çiftler ise çift objelerle veya eşleriyle birlikte bir fotoğraf, evlilik resimleri gibi çift objeler konumlandırmalıdır.

6 SÜRPRİZ YILDIZI: Sürpriz enerjisi bu yıl merkezde. Mevcut mekanların merkez alanlarında zaman harcanmalıdır. Bu alanın canlandırılması şans getirir. İşe ışıklarla aydınlatmayı artırarak başlayabilirsiniz. Müzikle, hareketli objelerle canlandırın, metal elementiyle destekleyin. Bu alanın aktivasyonu güç ve otoritenizi de artırır. Çünkü bu yıldız aynı zamanda güç ve otoritenin de sembolü. Metal elementi ve kristaller kullanarak maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

8 BEREKET YILDIZI: 2012 yılında batıda bolluk ve bereket enerjisi var, servet şansı yüksek. Bu olumlu yıldızın gücünden faydalanmak için toprak elementini kullanmalıyız. Doğal taşlar, kristaller ve kristal kürelerden faydalanabilirsiniz.

9 GELİŞME YILDIZI: Gelişme büyüme yıldızı 2012 de kuzeydoğuda. Bu alandaki enerjiyi ateş kullanarak aktive edebiliriz. Sınavlara veya yarışmalara hazırlananlar bu enerjiden faydalanmalıdırlar. Bu alandaki düzenlemeye kırmızı ekleyin, turuncu ya da pembe de olabilir, fakat aşırıya kaçmamaya da dikkat edin. Bu alanı canlı ve aydınlık tutmaya gayret edin. Özellikle kuzeydoğuda yatırım yoluyla gelen zenginlik enerjisi mevcut, dikkat!

7 SKANDAL YILDIZI: Bu olumsuz yıldız da kuzeybatıda. Mekan içindeki bu alana su elementi ekleyerek metal yıldızının etkisini minimuma çekebilirsiniz. Mavi renkte bir fil konumlandırmanızı özellikle tavsiye ederiz.

2 HASTALIK YILDIZI: 2 hastalık yıldızı ise kuzeyde. Diğer yazılarda bahsettiğimiz üzere su elementinin vücudumuzda karşılık geldiği organlar olan böbrekler, boşaltım sistemi, böbrek üstü bezleri, beyin, eklemler ve kemiklerle ilgili rahatsızlıklar 2012 de daha sık ve yaygın görülebilir. Toprak elementi de genel olarak huzursuzluğu, rahatsızlık hissi ve endişe hallerini ortaya çıkarır. Toprak elementine karşılık gelen organlar yani mide, pankreas ve deri ile ilgili hastalıklar 2012 de baş gösterebilir.

0 comments:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Feng Shui Akademisi

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.